Hopp til hovedinnhold
  • 1/1
    Jonas Haglund / Østfoldmuseene

Trond Svandal i Olavskapellet: Migrasjon og identitet i grenselandet Østfold.

I dette foredraget utforsker historiker Trond Svandal kulturen i fylket, om menneskene og varene som har krysset grenser, slått seg ned og satt spor – fra vikingtiden til i dag.

I dette foredraget utforsker historiker Trond Svandal kulturen i fylket, om menneskene og varene som har krysset grenser, slått seg ned og satt spor – fra vikingtiden til i dag.

Olavskapellet, Borgarsyssel museum
26. juli 2025
12.00 – 13.00
Kjøp billett

Arrangmeent i samarbeid med Olavsdagene, Østfoldmuseene, Den norske kirke i Sarpsborg, Borgleden og Pilegrimsfellesskapet Sta. Maria.

Tilgjengelighet ved Borgarsyssel Museum


Vi ønsker at alle skal kunne ha en god opplevelse og vil derfor informere om tilgjengeligheten på vårt museum.

Friluftsmuseet: Området består av en samling hus og bygninger som dessverre ikke har gjennomgått tilpasninger for funksjonsnedsettelser. Dette kan påvirke tilgjengeligheten for noen besøkende. Underlag: Vær oppmerksom på at gangveiene og områdene rundt friluftsmuseet er gruslagt, noe som kan gjøre fremkommeligheten utfordrende for rullestoler og barnevogner.

For ytterligere spørsmål eller informasjon om tilgjengelighet, vennligst kontakt oss på forhånd.

Bærekraftige arrangement på Borgarsyssel Museum

Velkommen til et bærekraftig arrangement på Borgarsyssel Museum! Som et Miljøfyrtårn jobber vi for å redusere miljøpåvirkningen. Bruk gjerne kollektivtransport, sykkel eller samkjøring, og benytt ladestasjonene for el-bil i nærheten.
Vi tilbyr enkel avfallshåndtering og kjøttfrie alternativer i kafeen. Takk for at du bidrar til et grønnere arrangement!

  • 1/1
Museum24:Portal - 2025.04.08 / v2.0.7.3
Grunnstilsett-versjon: 2