- 1/1
Monia Berger-Lund
20 år med Et sensommernattseventyr på Rød Herregård
Den 30. og 31. august inviteres publikum til å tre inn i Eventyrland når Et sensommereventyr feirer 20 år på Rød Herregård.
Den 30. og 31. august inviteres publikum til å tre inn i Eventyrland når Et sensommereventyr feirer 20 år på Rød Herregård.
Magi, alver, skogstroll, vetter og ånder dukker opp i den vakre skogen og parken, og tar publikum med på en vandring der virkelighet og fantasi glir over i hverandre. Forestillingen er et vandreteater der publikum beveger seg fra scene til scene, og opplever eventyriske skikkelser og musikalske øyeblikk underveis.
– Hvert år ønsker vi å skape et univers der publikum kan glemme tid og sted. Rød Herregård gir oss en perfekt ramme for å slippe magien løs.
Et sensommereventyr hadde premiere i 2004 og har siden blitt en av Haldens mest populære kulturelle tradisjoner for mange. Både haldensere og tilreisende har gjort dette til en årlig tradisjon.
Forestillingen kombinerer eventyr, musikk, flotte kostymer og et unikt utemiljø.
Praktisk informasjon
Arrangør: Veslefrikk Teaterverksted
Dato: 30. og 31. august 2025 - Klokken 18.00 begge dager
Sted: Rød Herregård, Halden
Billetter: Barn: 100 kr Voksne: 200 kr Gruppepris (2 voksne + 2 barn): 500 kr